16.decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut Rezidor Hotels Group izmantot Reval Hotels aktīvus, pārņemot savā pārvaldībā viesnīcas Reval Hotel Latvija, Reval Hotel Elizabete un Reval Hotel Rīdzene. Vienlaikus Rezidor Hotels Group tika piemēros naudas sods Ls 11 280 apmērā, jo uzņēmums par šādu apvienošanās darījumu nebija paziņojis KP un attiecīgi to īstenoja pirms KP atļaujas saņemšanas.
Starp Rezidor Hotel Group un Reval Hotels (Linstow) noslēgtie pārvaldīšanas līgumi, kas attiecas uz trim minētajām viesnīcām, stājās spēkā 2010.gada 1.jūnijā, un kopš 2010.gada viesnīcas pārdēvētas attiecīgi par „Radisson Blu Hotel Latvija”, „Radisson Blu Hotel Rīdzene” un „Radisson Blu Hotel Elizabete”. Līdz tam Rezidor Hotel Group Latvijā pārvaldīja vienu viesnīcu – „Radisson Blu Hotel Daugava”.
Rezidor Hotel Group bija nepieciešama KP atļauja, jo šāds darījums, kad viens uzņēmums iegūst tiesības izmantot cita uzņēmuma aktīvus (pārņemt pārvaldībā viesnīcas), un kad šo aktīvu izmantošanas tiesību iegūšana palielina tā tirgus daļu, ir uzskatāms par apvienošanos Konkurences likuma izpratnē. Apvienošanās atļauja nepieciešama, ja izpildās likumā noteiktie kritēriji – šajā gadījumā apvienošanās dalībnieku tirgus daļa pieczvaigžņu viesnīcu pakalpojumu sniegšanas tirgū pārsniedza 40%.
Pēc savas iniciatīvas izvērtējot notikušo darījumu, KP secināja, ka tas nerada negatīvas sekas konkurencei, un pieņēma lēmumu apvienošanos atļaut.
Par apvienošanās nepaziņošanu piemērojamo naudas sodu ļāva samazināt fakts, ka apvienošanās tika atzīta par atļaujamu, turklāt, tā kā konkrētais tirgus līdz šim nebija definēts, uzņēmumiem varēja būt zināmi šķēršļi gan noteikt konkrēto tirgu, gan arī izvērtēt savu tirgus daļu tajā. Tika ņemts vērā arī fakts, ka uzņēmumi lietas izpētes laikā norādītajos termiņos un pieprasītajā apjomā iesniedza visu KP pieprasīto informāciju.
KP atgādina, ka jebkuram apvienošanās darījumam, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem apgrozījuma vai tirgus daļas kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Jebkuru neskaidrību un šaubu gadījumā uzņēmēji tiek aicināti vērsies pēc konsultācijām KP.
Sods par apvienošanās nepaziņošanu tiek piemērots, jo šāda rīcība liedza KP efektīvi veikt likumā noteiktos preventīvos konkurences aizsardzības pasākumus.